Menu
Your Cart
Všetky stromy máme ihneď k odoslaniu. Dodanie je rýchle a bezpečné, bez poškodenia rastlín.

Ríbezle

Ríbezle sú obľúbeným zástupcom bobuľového ovocia v slovenských záhradách. Obľúbené sú červené, pestované pre ľahký zber, vzhľad a chuť plodov. Iní pestovatelia dávajú prednosť ríbezle bielej. Za zdravé sa považujú všetky druhy ríbezlí, hoci práve čiernym je často prisudzovaných najviac superlatívov a vplyvov na ľudské zdravie. Čierne ríbezle sú tiež považované za jedno z najzdravších druhov ovocia, ktoré v našich zemepisných šírkach môžeme bežne pestovať. Plne mrazuvzdorné a prakticky bez výrazných škodcov a chorôb ponúkajú bohatý výnos plodov.

Najvýznamnejší podiel má vitamín C, následne vitamín E, A a ďalšie zo skupiny B. Ríbezle sú mimoriadne cennou súčasťou mnohých detoxikačných receptúr. Svojho pestovateľa však netešia len vysokým obsahom vitamínov a minerálov, ale aj chuťou. Výrazné ovocné kyseliny sú pre niektorých z nás priam nevyhnutnosťou súčasťou začiatku letných prázdnin. Posilňujú imunitu, vláknina pôsobí na trávenie a niektoré konkrétne chute dezertov sa dokonca bez ríbezlí nedokážu zaobísť. Môžu pôsobiť močopudne a využitie nájdu pri liečbe močových ciest. V domácich podmienkach sa na čaje využívajú aj sušené listy. Často sa spomínajú v odporúčaniach výživových poradcov. V bežnej slovenskej kuchyni vyhráva ich využitie v surovom stave, ako surovina na výrobu džemov, lekvárov, ovocných sirupov, ale tiež ako surovina pre obľúbené ovocné víno charakteristickej chuti. Chuť čerstvých plodov si ľahko doprajeme aj v zime ich zmrazením.

Výberom ríbezlí v našej ponuke získate kvalitnú rastlinu v kontajneri, ktorú zákazníkovi kuriér doručí až domov. Ich sadenie je možné kedykoľvek počas jari, leta, alebo jesene. Vyberať si môžete z kríkov, ale aj stromčekov na kmienku. 

Ríbezľa červená (Ribes rubrum) JONKHEER VAN TETS
Nové
Model: Ribes rubrum 2
Skorá odroda červenej ríbezle JONKHEER VAN TEETS je pôvodom z Holandska. Populárna je medzi záhradkármi a pestovateľmi ovocia. Táto odroda je známa svojou vysokou úrodou a vynikajúcou kvalitou plodov.Vzrast ríbezle JONKHEER VAN TEETS je stredne silný.Ríbezľa JONKHEER VAN TEETS s..
8,00€
Model: Ribes rubrum 2
Skorá odroda červenej ríbezle JONKHEER VAN TEETS je pôvodom z Holandska. Populárna je medzi záhradkármi a pestovateľmi ovocia. Táto odroda je známa svojou vysokou úrodou a vynikajúcou kvalitou plodov.Vzrast ríbezle JONKHEER VAN TEETS je stredne silný, rastie na 80cm podpníku, celková..
12,50€
Model: Ribes rubrum 3
Ríbezľa ROSETTA je stredne skorá  odroda červenej ríbezle, ktorá je populárna pre svoje vynikajúce chute a vysokú úrodu. Pôvod tejto odrody nájdeme v Holandsku.Vzrast ríbezle ROSETTA je stredne silný, rastie na 80cm podpníku, celková výška rastliny je 120-140cm.Plody ríbezle ROSETTA sú stredne ..
12,50€
Model: Ribes nigrum 10
Bobuľové ovocie akým sú čierne ríbezle, patrí do každej záhrady. Medzi novú  odrodu čiernej ríbezle patrí aj Ribes nigrum   BALSGARD MARTIN  . Je veľmi úrodná s kvalitnými plodmi. Táto čierna ríbezľa pochádza   zo Švédska. Na trh bola uvedená v roku 2021.Táto ..
8,50€
Model: Ribes nigrum 4
Bobuľové ovocie akým sú čierne ríbezle, patrí do každej záhrady. Medzi najlepšiu odrodu  veľkoplodej čiernej ríbezle patrí aj Ribes nigrum  Titania . Je veľmi úrodná s kvalitnými plodmi. Táto čierna ríbezľa pochádza zo Švédska.Táto odroda čiernej ríbezle tvorí stredne silný vzpriamený ..
8,50€
Ríbezľa čierna (Ribes nigrum) WYMPIEL
Nové
Model: Ribes nigrum
Čierna ríbezľa WYMPIEL patrí medzi menej známe odrody čiernych ríbezlí. Je zaujímavá hlavne pre jej veľké lesklé chutné bobule. Je vhodná na domáce ale aj komerčné pestovanie.Táto odroda čiernej ríbezle tvorí silný ker.  Konáre sú rozložité, stredne husté. Dorastá do výšky 1,5-2 metre. Odr..
9,50€
Zobrazené 1 až 6 z 6 (1 stránok)