Menu
Your Cart
Všetky stromy máme ihneď k odoslaniu. Dodanie je rýchle a bezpečné, bez poškodenia rastlín.

Maliny

Malinovníky, respektíve kríky ostružiny malinovej, patria medzi nenáročné a obľúbené v našich záhradách. Napriek tomu sú plody malinovníka – maliny v surovom stave komerčne menej dostupné. Drobné záhradné ovocie je získavané od nepamäti už z voľnej prírody a vďaka šľachtiteľom od 16. storočia ju poznáme aj v podobe rôznych kultivarov. Júnové (rodiace jeden krát za rok) alebo remontantné maliny (rodiace dva krát, až do prvých mrazov) sú zastúpené predovšetkým červenými plodmi, hoci poznáme aj žlté a čierne varianty. Malinovník má výborné vlastnosti pre pestovanie v našich zemepisných podmienkach – je odolný voči mrazom a zväčša proti rôznym škodcom. 

Pri pomerne malom vynaloženom úsilí prinášajú úrodu sladkých plodov, ktoré sú bohaté na vitamín C a vitamín E. Pre obsah vlákniny majú priaznivý účinok na trávenie, krvný tlak a podľa výskumov z posledného desaťročia môže obsah polyfenolov prispieť k znižovaniu rizika Parkinsonovej choroby. Výborné sú na priamu konzumáciu, ale rovnako tak na všestranné spracovanie. Malinové džemy, lekváre, kompóty, drene, ako prísada do koktailov, sirupov, zmesí, zmrzliny, ako na výrobu koláčov a ovocných destilátov.

Výberom malín v našej ponuke získate kvalitnú rastlinu v kontajneri, ktorú zákazníkovi kuriér doručí až domov. Ich sadenie je možné kedykoľvek počas jari, leta, alebo jesene. 

Model: Rubus idaeus 1
Malina Aroma Queen je vynikajúca odrody maliny , ktorá je vhodná pred domácich pestovateľov, ale aj komerčné pestovanie. Rastlina má zdravé výhony , vysoké do 180cm. rastie kompaktne. Má jemné tŕne. Plodí hlavne na jednoročných výhonoch.Plodí dva krát do roka preto je veľmi cenená u pestovateľo..
9,90€
Bio Malina (Rubus idaeus) AUTUMN BLISS
Nové
Model: Rubus idaeus
Malina AUTUMN BLISS je odroda červenej maliny , ktorá je vhodná pred domácich pestovateľov, ale aj komerčné pestovanie. Vyznačuje sa veľkými kužeľovými plodmi a vysokou odolnosťou voči chorobám.Rastlina má zdravé výhony , vysoké do 200cm. Rastie kompaktne. Plodí na jednoročných výhonoch.Malina ..
9,50€
Bio Malina (Rubus idaeus) AUTUMN FIRST
Nové
Model: Rubus idaeus
Malina AUTUMN FIRST je veľkoplodá odroda , rodí počas celého vegetačného obdobia od leta do jesene. Jej plody sú veľmi aromatické a chutné.Rastlina má zdravé výhony , vysoké do 150cm. Rastie kompaktne. Plodí na jednoročných výhonoch. Preto je vhodné na jar všetky výhony zrezať od zeme.Malina AUTUMN ..
9,80€
Bio Malina (Rubus idaeus) ZEFA 3
Nové
Model: Rubus idaeus
Malina  ZEFA 3 je vynikajúca remontantná odrody maliny. Má veľmi dlhé obdobie zberu a kvalitné šťavnaté plody, výbornej chuti.Rastlina má zdravé výhony , vysoké do 200m. Plodí hlavne na jednoročných výhonoch.Malina  ZEFA 3 má veľmi dlhé obdobie zberu, plodí od júna do neskor..
9,90€
Model: Rubus idaeus 11
Malina Bristol je vynikajúca odroda čiernej maliny , ktorá je vhodná pred domácich pestovateľov, ale aj komerčné pestovanie. Rastlina má zdravé výhony , vysoké do 200cm, rastie kompaktne. Vhodná je opora rastlínPlodí raz do roka v polovici júla. Dozreté plody zberáme 2-3 týždne.Plody maliny Bri..
8,50€
Model: Rubus idaeus 22
Žltá stále rodiaca odroda maliny Golden Queen je vhodná pre domácich pestovateľov. Rastlina má zdravé výhony , vysoké do 150cm. Rastie silno, vzpriamene. Má jemné tŕne. Plodí raz do roka na dvojročných výhonoch , od júna do jesene.Plody sú veľké, chutné, žlto oranžové, lesklé a guľaté . Ma..
7,50€
Model: Rubus idaeus 21
Malina POLANA je vynikajúca remontantná odroda maliny s výbornou chuťou, ktorá je vhodná pred domácich pestovateľov, ale aj komerčné pestovanie. Rastlina má zdravé výhony , vysoké do 150cm. Rastie silno, rovnomerne. Má jemné tŕne. Hlavná úroda je na jednoročných výhonoch.Plodí od augusta&n..
6,50€
Brand: Tutifruti Model: Rubus x tayberry 1
Výborná odroda malino-černice Buckingham Tayberry je kompromis medzi malinou a černicou. Je to bez-tŕňa odroda černice, preto sa zbiera ľahko.Rastlina rastie silno , vzrast je vzpriamený potrebuje oporu.Plody sú veľké a sladké s podlhovastého tvaru, tmavočervenej až fialovej farby, aromatické, výbor..
10,50€
Zobrazené 1 až 8 z 8 (1 stránok)