Menu
Your Cart
Všetky stromy máme ihneď k odoslaniu. Dodanie je rýchle a bezpečné, bez poškodenia rastlín.

Černice

Černica, prípadne tiež nazývaná ako ostružina, je plod ostružiny černicovej (Rubus fruticosus), druhu príbuzného ostružiny malinovej. Pôvodne vo voľnej prírode vyskytujúci sa ovocný krík získal na popularite aj medzi šľachtiteľmi, ktorí priniesli jeho ďalšie kultivary. Chutné ovocie čiernej farby postupne dozrieva z červeno sfarbených tvrdých plodov. Vyniká svojou štruktúrou pripomínajúcou lesklé drobné guličky a šťavnatosťou. Mäkké plody výrazne farbia, sú ľahko stráviteľné a spracovateľné. Sú cenné pre svoj vysoký obsah vlákniny, vitamínu C, vitamínu K, B, A, kyseliny listovej ale tiež mangánu, vápnika, železa, fosforu a ďalších.

Černice patria v rámci pestovania a starostlivosti medzi nenáročné druhy kríkov. Nevyžadujú si veľa miesta a znesú rôzne typy pôdy. Podmienkou je priepustná pôda a priestor, ktorý nie je vystavený príliš silným mrazom. Korene síce mrazom výborne odolávajú, citlivejšie však môžu byť kvety. Vo všeobecnosti často netrpia výraznými ochoreniami a nevyžadujú si ani zásadnú chemickú ochranu. Ideálne miesto pre vysádzanie černíc sú ploty, múry, prípadne konštrukcie, na ktoré môžeme výhony černíc vyväzovať. Tie môžu mať pár metrov. Výhony z prvého roku prinášajú úrodu v druhom roku. Rastie bujne. Vzhľadom k významnému podielu zdraviu prospešných látok a objemu úrody môže byť významným zdrojom ovocia v bežnej záhrade. Ovocie má všestranné využitie v teplej aj studenej kuchyni, cukrárstve, ale predovšetkým pri konzumácii v surovom stave. Vtedy si zachováva najviac vitamínov, minerálov a antioxidantov. Nedozrieva naraz, ale postupne, takže úrodu prináša v priebehu niekoľkých týždňov.

Výberom černíc v našej ponuke získate kvalitnú rastlinu v kontajneri, ktorú zákazníkovi kuriér doručí až domov. Ich sadenie je možné kedykoľvek počas jari, leta, alebo jesene. 

Model: Rubus fruticosus 2
Relatívne nová odroda černice Black Satin bola vyšľachtená v USA. Je to bez. tŕňa odroda černice, preto sa zbiera ľahko.Rastlina rastie stredne silno , vzrast je polo-vzpriamený potrebuje oporu. Plodí na minuloročných výhonoch.Plody sú veľké a sladké  oválneho tvaru, čiernej farby, veľmi a..
8,50€
Model: Rubus fruticosus 7
Výborná odroda černice CHESTER bola vyšľachtená v Amerike. Je to bez-tŕňa odroda černice, má veľké lesklé plody s výbornou černicovou arómou.Černica CHESTER rastie  stredne silno , vzrast je vzpriamený potrebuje oporu. Nemá tŕne.Plody sú veľké a sladké s miernou kyslosťou , majú výbornú če..
8,50€
Model: Rubus fruticosus 3
Nová odroda černice Gloria bola vyšľachtená v Poľsku. Je to bez-tŕňa odroda černice, preto sa zbiera ľahko.Rastlina rastie stredne silno , vzrast je polo-vzpriamený potrebuje oporu. Plodí na minuloročných výhonoch.Plody sú veľké a sladké pripomínajú chuť lesných černíc, oválneho tvaru, čiernej leskl..
9,50€
Model: Rubus fruticosus 5
Výborná odroda černice Navaho bola vyšľachtená v Amerike. Je to bez-tŕňa odroda černice, preto sa zbiera ľahko.Rastlina rastie silno , vzrast je vzpriamený potrebuje oporu. Plodí na minuloročných výhonoch.Plody sú veľké a sladké s miernou kyslosťou , oválneho tvaru, čiernej lesklej farby, aromatické..
8,50€
Model: Rubus fruticosus 6
Výborná odroda černice Triple Crown bola vyšľachtená v Amerike. Je to bez-tŕňa odroda černice, preto sa zbiera ľahko.Rastlina rastie silno , vzrast je vzpriamený potrebuje oporu. Plodí na minuloročných výhonoch.Plody sú veľké a sladké s miernou kyslosťou , oválneho tvaru, čiernej lesklej farby, arom..
9,00€
Model: Rubus idaeus 11
Malina Bristol je vynikajúca odroda čiernej maliny , ktorá je vhodná pred domácich pestovateľov, ale aj komerčné pestovanie. Rastlina má zdravé výhony , vysoké do 200cm, rastie kompaktne. Vhodná je opora rastlínPlodí raz do roka v polovici júla. Dozreté plody zberáme 2-3 týždne.Plody maliny Bri..
8,50€
Brand: Tutifruti Model: Rubus x tayberry 1
Výborná odroda malino-černice Buckingham Tayberry je kompromis medzi malinou a černicou. Je to bez-tŕňa odroda černice, preto sa zbiera ľahko.Rastlina rastie silno , vzrast je vzpriamený potrebuje oporu.Plody sú veľké a sladké s podlhovastého tvaru, tmavočervenej až fialovej farby, aromatické, výbor..
10,50€
Zobrazené 1 až 7 z 7 (1 stránok)